• Nepomucenów
  • czwartek, 31 styczeń 2019 12:05
  •   58

Tadeusz Dymarski ponownie na czele Nepomucenowa

Tadeusz Dymarski ponownie na czele Nepomucenowa
Tadeusz Dymarski ponownie na czele Nepomucenowa © Sebastian Kalak

W poniedziałek, 21 stycznia w sali wiejskiej w Nepomucenowie (gm. Kobylin) odbyły się wybory sołeckie. Mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali się na reelekcję Tadeusza Dymarskiego, który pełni swój urząd już od 12 lat.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Spotkanie poprowadził radny Rady Miejskiej w Kobylinie Mikołaj Stanisławski. W spotkaniu udział wzięło 10 mieszkańców na 73 uprawnionych do głosowania. Do kworum potrzebne było 15 mieszkańców, więc wybory rozpoczęły się po upływie 30 minut. W tym czasie burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński opowiedział zebranym o budżecie, a szczególnie o inwestycjach i planach na najbliższe lata, takich jak: budowa kanalizacji, budowa przedszkola w Smolicach, budowa grzybka w Starym Kobylinie, czy czyszczenie kanalizacji deszczowej w gminie.

Później zebrani jednogłośnie zdecydowali o wydłużeniu kadencji sołtysa i Rady Sołeckiej z 4 do 5 lat oraz o tym, że Rada Sołecka ma liczyć jak dotychczas 4 osoby.

Jedynym kandydatem na funkcję sołtysa był Tadeusz Dymarski i zdobył on reelekcję jednogłośnie. Warto dodać, że Tadeusz Dymarski jest sołtysem Nepomucenowa od 2007 r.

Do Rady Sołeckiej zgłoszono: Ryszarda Dudkowiaka, Krzysztofa Garkowskiego, Stanisława Szymańskiego i Jarosława Wójcika. Kandydaci zostali wybrani jednogłośnie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)