• Rojew
  • czwartek, 31 styczeń 2019 12:23
  •   50

Mirosława Kowalska nadal sołtysem Rojewa

Mirosława Kowalska nadal sołtysem Rojewa
Mirosława Kowalska nadal sołtysem Rojewa © Sebastian Kalak

W poniedziałek, 21 stycznia, w sali wiejskiej w Rojewie (gm. Kobylin) odbyły się wybory sołeckie. W wyborach tych Mirosława Kowalska pokonała Marcina Kosakowskiego. Na 36 osób, dotychczasowa sołtys uzyskała 21 głosów, a jej kontrkandydat – 15.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Spotkanie poprowadził radny Rady Miejskiej w Kobylinie Zygmunt Molski. Na 114 mieszkańców uprawnionych do głosowania, w wyborach wzięło 36 osób, na 23 potrzebne do kworum.

Później zebrani jednogłośnie zdecydowali o wydłużeniu kadencji sołtysa i Rady Sołeckiej z 4 do 5 lat oraz o tym, że Rada Sołecka ma liczyć jak dotychczas 4 osoby.

W czasie liczenia głosów burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński opowiedział zebranym o budżecie, a szczególnie o inwestycjach i planach na najbliższe lata, takich jak: budowa kanalizacji, budowa przedszkola w Smolicach, budowa grzybka w Starym Kobylinie, czy czyszczenie kanalizacji deszczowej w gminie. -Są pieniądze zabezpieczone w budżecie na budowę placu zabaw w Rojewie - podkreślił burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński. Mieszkańcy dopytywali m.in. o drogę powiatową prowadzącą do Kuklinowa, poszerzenie oświetlenia na terenie wsi, czy zadłużenia gminy Kobylin.

Na stanowisko sołtysa zgłoszono dotychczasową sołtys tej wsi Mirosławę Kowalską. Później zgłoszono 4 osoby, jednak żadna nie zgodziła się kandydować. Dopiero Marcin Kosakowski przyjął propozycję i mieliśmy pierwszą w tegorocznej turze spotkań wyborczych rywalizację. W poprzednich sześciu spotkaniach sołeckich nie było więcej niż jednego kandydata.

Na 36 osób, dotychczasowa sołtys uzyskała 21 głosów, a jej kontrkandydat - 15. Warto dodać, że Mirosława Kowalska stoi na czele wsi od 2011 r. Później przystąpiono do zgłaszania kandydatów do Rady Sołeckiej. W skład nowej rady jednogłośnie weszli: Monika Brylewska, Paulina Elias, Sławomir Kaczmarek i Marcin Kosakowski

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)