• Starkówiec
  • czwartek, 31 styczeń 2019 12:58
  •   45

Gerwazy Kordus nadal na czele Starkówca

Gerwazy Kordus nadal na czele Starkówca
Gerwazy Kordus nadal na czele Starkówca © Sebastian Kalak

We wtorek, 22 stycznia, w sali wiejskiej w Starkówcu (gm. Kobylin) odbyło się spotkanie wyborcze. Sołtysem ponownie został Gerwazy Kordus.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Spotkanie poprowadził radny Rady Miejskiej w Kobylinie Mikołaj Stanisławski. Na 82 uprawnionych do głosowania udział wzięło 23, a do kworum potrzebne było 17 mieszkańców. Dlatego wybory rozpoczęto w pierwszym terminie.

Sołtys Gerwazy Kordus przeczytał sprawozdanie z minioną kadencję. Później zebrani jednogłośnie zdecydowali o wydłużeniu kadencji sołtysa i Rady Sołeckiej z 4 do 5 lat oraz o tym, że Rada Sołecka ma liczyć jak dotychczas 4 osoby.

Jedynym kandydatem na stanowisko sołtysa był Gerwazy Kordus, który otrzymał 21 na 23 ważne głosy.

Wszyscy zgłoszeni kandydaci zostali wybrali do Rady Sołeckiej 23 głosami. W gremium tym zasiedli: Sławomir Jagła, Marcin Kajetańczyk, Andżelika Kordus i Tomasz Nowacki.

Później burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński opowiedział zebranym o budżecie, a szczególnie o inwestycjach i planach na najbliższe lata, takich jak: budowa kanalizacji, budowa przedszkola w Smolicach, budowa grzybka w Starym Kobylinie, czy czyszczenie kanalizacji deszczowej w gminie. Z kolei mieszkańcy domagali się ujęcia w budżecie na kolejne lata remontu drogi we wsi. Jeden z mieszkańców zaproponował nawet, że weźmie tłuczeń i na własny koszt „załata dziury”. Takie rzeczy już w wielu gminach były robione.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)