• Berdychów
  • piątek, 01 luty 2019 09:21
  •   55

Sołtys Franciszek Hechmann uzyskał reelekcję

Sołtys Franciszek Hechmann uzyskał reelekcję
Sołtys Franciszek Hechmann uzyskał reelekcję © Sebastian Kalak

We wtorek, 22 stycznia w Berdychowie (gm. Kobylin) u sołtysa odbyły się wybory sołeckie. Jedynym kandydatem na sołtysa był Franciszek Hechmann, który otrzymał reelekcję.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Spotkanie poprowadził radny Rady Miejskiej w Kobylinie Mikołaj Stanisławski. Na 20 uprawnionych do głosowania, w wyborach udział wzięło 10 mieszkańców, na 10 potrzebnych do kworum (50 proc.).

Sołtys Franciszek Hechmann przeczytał sprawozdanie z minioną kadencję. Później zebrani jednogłośnie zdecydowali o wydłużeniu kadencji sołtysa i Rady Sołeckiej z 4 do 5 lat oraz o tym, że Rada Sołecka ma liczyć jak dotychczas 3 osoby.

Z kolei burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński opowiedział zebranym o budżecie, a szczególnie o inwestycjach i planach na najbliższe lata, takich jak: budowa kanalizacji, budowa przedszkola w Smolicach, budowa grzybka w Starym Kobylinie, czy czyszczenie kanalizacji deszczowej w gminie.

Jedynym kandydatem na sołtysa był Franciszek Hechmann, który otrzymał 10 głosów. Warto dodać, że pełni on swój urząd od 1989 r.

Później do głosowania dołączyła jeszcze jedna osoba i rozpoczęto zgłaszanie kandydatów i wybory do Rady Sołeckiej. W wyniku nich Adam Beck otrzymał 11 głosów, Szymon Szelągowski - 11 głosów, Małgorzata Cichacz - 10 głosów, a Lidia Hechmann - 1 głos. W skład Rady Sołeckiej weszli: Adam Beck, Małgorzata Cichacz oraz Szymon Szelągowski.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)