• Kuklinów
  • piątek, 01 luty 2019 11:51
  •   48

Władysław Konieczny nadal na czele wsi!

Władysław Konieczny nadal na czele wsi!
Władysław Konieczny nadal na czele wsi! © Sebastian Kalak

W środę, 23 stycznia, w sali wiejskiej w Kuklinowie (gm. Kobylin) odbyło się spotkanie wyborcze. W wyniku ich ponownie sołtysem został Władysław Konieczny, natomiast do Rady Sołeckiej weszło dziesięciu przedstawicieli wioski.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Spotkanie poprowadził radny Rady Miejskiej w Kobylinie Konrad Przybyszewski. Na 389 uprawnionych do głosowania udział wzięło 68, a do kworum potrzebne było 78 mieszkańców. Dlatego wybory rozpoczęto w drugim terminie.

W międzyczasie burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński opowiedział zebranym o budżecie, a szczególnie o inwestycjach i planach na najbliższe lata, takich jak: budowa kanalizacji, budowa przedszkola w Smolicach, budowa grzybka w Starym Kobylinie, czy czyszczenie kanalizacji deszczowej w gminie.

Sołtys Władysław Konieczny przeczytał sprawozdanie z minioną kadencję. Później zebrani jednogłośnie zdecydowali o wydłużeniu kadencji sołtysa i Rady Sołeckiej z 4 do 5 lat oraz o tym, że Rada Sołecka ma liczyć jak dotychczas 10 osób.

Jedynym kandydatem na stanowisko sołtysa był Władysław Konieczny, który otrzymał 64 na 68 ważnych głosów. Warto dodać, że pełni on swój urząd od 2015 r.

W skład Rady Sołeckiej weszli: Sylwester Dworniczak (65 głosów), Karina Grochowiak (66 głosów), Eugeniusz Kaczmarek (62 głosy), Radosław Konieczny (68 głosów), Sylwia Stachowiak (67 głosów), Jacek Styburski (67 głosów), Wojciech Styburski (66 głosów), Katarzyna Rybka (65 głosów), Justyna Woźniak (65 głosów) i Paweł Woźniak (63 głosy).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)