• Rębiechów
  • piątek, 01 luty 2019 12:23
  •   56

Małgorzata Kucharczyk na czele Rębiechowa

Małgorzata Kucharczyk została piąty raz z rzędu sołtyską Rębiechowa
Małgorzata Kucharczyk została piąty raz z rzędu sołtyską Rębiechowa Małgorzata Kucharczyk została piąty raz z rzędu sołtyską Rębiechowa © Sebastian Kalak

W czwartek, 24 stycznia, w sali wiejskiej w Rębiechowie (gm. Kobylin) odbyło się spotkanie wyborcze. Sołtysem ponownie została Małgorzata Kucharczyk. W Radzie Sołeckiej znalazło się pięć osób z poprzedniej kadencji.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Spotkanie poprowadził radny Rady Miejskiej w Kobylinie Michał Skupin. Na 70 uprawnionych do głosowania udział wzięło 25, a do kworum potrzebne było 14 mieszkańców. Dlatego wybory rozpoczęto w pierwszym terminie.

W międzyczasie burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński opowiedział zebranym o budżecie, a szczególnie o inwestycjach i planach na najbliższe lata, takich jak: budowa kanalizacji, budowa przedszkola w Smolicach, budowa grzybka w Starym Kobylinie, czy czyszczenie kanalizacji deszczowej w gminie.

Sołtys Małgorzata Kucharczyk przeczytała sprawozdanie z minioną kadencję. Później zebrani jednogłośnie zdecydowali o wydłużeniu kadencji sołtysa i Rady Sołeckiej z 4 do 5 lat oraz o tym, że Rada Sołecka ma liczyć jak dotychczas 5 osób.

Jedynym kandydatem na stanowisko sołtysa była, która otrzymała 25 ważnych głosów (pozostali typowani nie wyrazili chęci kandydowania). Warto dodać, że pełni ona swój urząd od 2003 r. - Dziękuję za zaufanie i zapewniam, że będzie to moja ostatnia kadencja. Jestem już 16 lat. Chcę jeszcze wiele zrobić, jak drogę powiatową, czy gminną - tłumaczyła Małgorzata Kucharczyk, dodając, że następcy powinni już się szykować.

W skład Rady Sołeckiej weszli: Urszula Drobińska, Stefania Noculak, Monika Pospiech, Alojzy Sobański oraz Alicja Turbańska. Wszyscy zostali wybrani jednogłośnie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)