• Zalesie Małe
  • wtorek, 05 luty 2019 10:18
  •   56

Mariusz Małecki zastąpił Irenę Dworczak

Mariusz Małecki zastąpił Irenę Dworczak
Mariusz Małecki zastąpił Irenę Dworczak © Sebastian Kalak

W poniedziałek, 29 stycznia, w sali wiejskiej w Zalesiu Małym (gm. Kobylin) odbyło się spotkanie wyborcze. Po ośmiu latach na stanowisku sołtysa zrezygnowała Irena Dworczak. Jej miejsce zajął Mariusz Małecki, który otrzymał maksymalną liczbę głosów.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Spotkanie poprowadził radny Rady Miejskiej w Kobylinie Łukasz Jarus. Na 321 uprawnionych do głosowania udział wzięło 52, a do kworum potrzebne było 46 mieszkańców. Dlatego wybory rozpoczęto w pierwszym terminie.

W międzyczasie burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński opowiedział zebranym o budżecie, a szczególnie o inwestycjach i planach na najbliższe lata, takich jak: budowa kanalizacji, budowa przedszkola w Smolicach, budowa grzybka w Starym Kobylinie, czy czyszczenie kanalizacji deszczowej w gminie.

Sołtys Irena Dworczak przeczytała sprawozdanie za minioną kadencję. Później zebrani jednogłośnie zdecydowali o wydłużeniu kadencji sołtysa i Rady Sołeckiej z 4 do 5 lat oraz o tym, że Rada Sołecka ma liczyć jak dotychczas 7 osób.

Jedynym kandydatem na stanowisko sołtysa okazał się Dariusz Małecki. Irena Dworczak nie zdecydowała się na kandydowanie. Warto dodać, że pełniła ona swoją funkcję od 2011 r. Dariusz Małecki Został wybrany 52 głosami.

Do Rady Sołeckiej weszli: Damian Szymankiewicz (51 głosów), Łukasz Jarus (50 głosów), Mieczysław Swora (42 głosy), Damian Gorewcki (41 głosów), Irena Dworczak (37 głosów), Grażyna Pazgrat (37 głosów) oraz Jacek Waszyński (34 głosy). W Radzie Sołeckiej nie znaleźli się: Ireneusz Wróblewski (30 głosów) oraz Patryk Swora (26 głosów).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)