• Długołęka
  • poniedziałek, 18 luty 2019 09:19
  •   26

Paweł Kalinowski pokonał Grzegorza Okupnika

Paweł Kalinowski pokonał Grzegorza Okupnika
Paweł Kalinowski pokonał Grzegorza Okupnika © Sebastian Kalak

W poniedziałek, 4 lutego w Długołęce (gm. Kobylin) odbyło się zebranie wyborcze. Dotychczasowego sołtysa Grzegorz Okupnika pokonał Paweł Kalinowski. Przybyło 57 na 127 uprawnionych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na 127 uprawnionych do głosowania, w wyborach wzięło udział 57 osób, gdzie do kworum potrzebne było zaledwie 26. Spotkanie poprowadził radny Rady Miejskiej w Kobylinie Michał Skupin. Podziękował on zebranym za oddane na niego głosy podczas ostatnich wyborów samorządowych. Później głos zabrał sołtys Grzegorz Okupnik, który odczytał sprawozdanie z minionej kadencji.

Następnie mieszkańcy jednogłośnie przegłosowali by przedłużyć kadencję Rady Sołeckiej i sołtysa z 4 do 5 lat. Następnie mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali, by Rada Sołecka liczyła, jak dotychczas 7 osób.

O stanowisko sołtysa ubiegały się dwie osoby: Grzegorz Okupnik i Paweł Kalinowski. W głosowaniu Paweł Kalinowski uzyskał 35 głosów, a Grzegorz Okupnik - 22 głosy. Warto wspomnieć, że Grzegorz Okupnik był sołtysem od 2007 r. Później przystąpiono do wyboru nowej Rady Sołeckiej. Na 57 mieszkańców obecnych na zebraniu, głosowało 45 osób, 1 głos był nieważny, a 11 osób nie głosowało.

Do 7-osobowego gremium kandydowało 9 osób. Ostatecznie w skład Rady Sołeckiej weszli: Agata Ptak (40 głosów), Sławomir Furmankiewicz (40 głosów), Marzena Małecka (38 głosów), Marian Wolniak (37 głosów), Andrzej Niedobitek (33 głosy), Wiesław Furmankiewicz (31 głosów) oraz Florian Markowski (31 głosów). Do rady nie weszli: Teofil Patalas (28 głosów) oraz Marek Skrzypczak (24 głosy).

W międzyczasie głos zabrał burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, który podziękował osobom, które na niego głosowały - za oddane głosy, a osobom, które nie głosowały - zadeklarował, że postara się przekonać do swoich rządów. Opowiedział on również zebranym o budżecie, a szczególnie o inwestycjach i planach na najbliższe lata, takich jak: budowa kanalizacji, budowa przedszkola w Smolicach, budowa grzybka w Starym Kobylinie, czy czyszczenie kanalizacji deszczowej w gminie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)