• Zalesie Wielkie
  • piątek, 22 luty 2019 11:16
  •   28

Zenon Miedziński sołtysem Zalesia Wielkiego

Zenon Miedziński sołtysem Zalesia Wielkiego
Zenon Miedziński sołtysem Zalesia Wielkiego © Sebastian Kalak

We wtorek, 5 lutego odbyło się sołeckie spotkanie wyborcze w Zalesiu Wielkim 9gm. Kobylin). Sołtysem we wsi na kolejną kadencję został dotychczasowy sołtys Zenon Miedziński.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W spotkaniu udział wzięło 57 osób na 265 uprawnionych do głosowania mieszkańców. Warto dodać, że do kworum potrzeba było 53 osób. Spotkanie poprowadził radny Rady Miejskiej w Kobylinie Tadeusz Dżygała.

W międzyczasie burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński opowiedział zebranym o budżecie, a szczególnie o inwestycjach i planach na najbliższe lata, takich jak: budowa kanalizacji, budowa przedszkola w Smolicach, budowa grzybka w Starym Kobylinie, czy czyszczenie kanalizacji deszczowej w gminie.

Sołtys Zenon Miedziński przeczytał sprawozdanie za minioną kadencję. Później zebrani jednogłośnie zdecydowali o wydłużeniu kadencji sołtysa i Rady Sołeckiej z 4 do 5 lat oraz o tym, że Rada Sołecka ma liczyć jak dotychczas 7 osób.

O urząd sołtysa zmierzyli się Zenon Miedziński i Michał Wąsowicz. Dotychczasowy sołtys otrzymał 39 głosów, podczas gdy jego kontrkandydat - 18. Warto dodać, że Zenon Miedziński jest sołtysem Zalesia Wielkiego od 2013 r.

Później przystąpiono do typowania kandydatów do Rady Sołeckiej. W wyniku głosowania w skład gremium weszli: Elżbieta Ignasiak (54 głosy), Daniel Jarka (52 głosy), Sebastian Sulikowski (52 głosy), Karol Nowak (51 głosów), Tadeusz Pierzchała (50 głosów), Piotr Warzybok (42 głosy) oraz Tadeusz Dżygała (36 głosów). Do Rady Sołeckiej nie dostali się: Justyna Appelt (32 głosy) i Michał Wąsowicz (27 głosów).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)