• Smolice
  • piątek, 22 luty 2019 11:20
  •   27

Skowroński na czele Smolic

Skowroński na czele Smolic
Skowroński na czele Smolic © Sebastian Kalak

Wiesław Skowroński został nowym sołtysem Smolic (gm. Kobylin) – największej wsi w gminie Kobylin. Zastąpił Józefa Ratajczaka, który już jakiś czas temu zapowiadał, że kończy swoją karierę.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Dziękuje wszystkim za te wspólne lata. Wiele udało się zrobić, wiele razy się konstruktywnie kłóciliśmy, ale zawsze potrafiliśmy dojść do porozumienia – powiedział Józef Ratajczak.

Jedynym kandydatem, który zgodził się wystartować był prezes miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej – Wiesław Skowroński. I zdobył głosy większości spośród prawie stu obecnych na zebraniu mieszkańców. Nowy sołtys Smolic w tym roku skończy 41 lat. Nadal jest kawalerem do wzięcia. Prowadzi własne gospodarstwo rolne i od dziecka jest związany z OSP Smolice. W 1989 roku wstąpił do Młodzieżowej Drużyny Pożarnej, a pięć lat temu został prezesem jednostki. – Mamy dużo do zrobienia. Chciałbym poprawić stan dróg. Chcę zwiększyć ilość oświetlenia ulicznego i poprawić kanalizację deszczowa, bo mieszkańcy już sygnalizowali mi pewne niedoróbki. Pracy jest dużo, ale zapału mi nie brakuje – mówi świeżo upieczony sołtys.

Smolice mają aż 12-osobową radę sołecką. Nowemu sołtysowi będą pomagać: Piotr Chlebowski, Karol Cieślawski, Patryk Grzempowski, Kamil Jasiczak, Sławomir Kowalczyk, Marcin Krzyżosiak, Karol Kempa, Jolanta Krzyżosiak – Turek, Wiesław Popiołek, Renata Przewoźna, Jarosław Kubiak i Marian Krzyżosiak.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)