• Fijałów
  • poniedziałek, 25 luty 2019 09:18
  •   28

Aleksandra Kościelna w Fijałowie

Aleksandra Kościelna w Fijałowie
Aleksandra Kościelna w Fijałowie © Sebastian Kalak

W środę, 6 lutego odbyło się sołeckie spotkanie wyborcze w Fijałowie (gm. Kobylin). Małgorzata Jańczak po dwóch kadencjach (2011-19) zrezygnowała z kandydowania. Kilku kandydatów nie zdecydowało się na kandydowanie. Dopiero Aleksandra Kościelna wystartowała, a mieszkańcy ją poparli.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W spotkaniu udział wzięło 43 osób na 145 uprawnionych do głosowania mieszkańców. Warto dodać, że do kworum potrzeba było 29 osób. Spotkanie poprowadził radny Rady Miejskiej w Kobylinie Mikołaj Stanisławski.

W międzyczasie burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński opowiedział zebranym o budżecie, a szczególnie o inwestycjach i planach na najbliższe lata, takich jak: budowa kanalizacji, budowa przedszkola w Smolicach, budowa grzybka w Starym Kobylinie, czy czyszczenie kanalizacji deszczowej w gminie.

Sołtys Małgorzata Jańczak przeczytała sprawozdanie za minioną kadencję. Później zebrani jednogłośnie zdecydowali o wydłużeniu kadencji sołtysa i Rady Sołeckiej z 4 do 5 lat oraz o tym, że Rada Sołecka ma liczyć jak dotychczas 5 osób.

Później przystąpiono do zgłaszania kandydatów na stanowisko sołtysa. Zgłoszona Małgorzata Jańczak odmówiła. Odmówił również Mikołaj Stanisławski. Kolejne zgłoszone 5 osób również nie wyraziło zgodę na kandydowanie. Dopiero Aleksandra Kościelna dała się namówić na kandydowanie i uzyskała 41 głosów za przy 2 nieważnych. Warto dodać, że Małgorzata Jańczak była sołtysem Fijałowa w latach 2011-2019.

Do Rady Sołeckiej zgłoszono 9 osób. W skład gremium weszli: Małgorzata Ziętek (34 głosy), Małgorzata Kempa (27 głosów), Hieronim Zielonka (26 głosów), Małgorzata Kaczmarek (24 głosy) oraz Mikołaj Stanisławski (24 głosy). Do Rady Sołeckiej nie weszli: Monika Pawlicka (23 głosy), Ilona Wachowiak (21 głosów), Małgorzata Jańczak (19 głosów) i Mateusz Miedziński (12 głosów).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)