• Wrotków
  • poniedziałek, 04 marzec 2019 12:35
  •   14

Michał Frąckowiak wybrany sołtysem Wrotkowa

Michał Frąckowiak wraz z nowo wybraną radą sołecką
Michał Frąckowiak wraz z nowo wybraną radą sołecką Michał Frąckowiak wraz z nowo wybraną radą sołecką © Liliana Trawińska

7 lutego wybrano sołtysa Wrotkowa (gm. Koźmin Wlkp.). Michał Frąckowiak nie miał kontrkandydatów. Na swoją piątą kadencję został wybrany jednogłośnie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Sołtys Wrotkowa ma 42 lata, z wykształcenia jest mechanikiem samochodowym, prowadzi gospodarstwo rolne. Po raz pierwszy został sołtysem w 2004 r., po śmierci swego ojca Antoniego Frąckowiaka, który także piastował tę funkcję.

Podczas jego czterech kadencji wyremontowano świetlicę, wieś zyskała też plac zabaw, ogrodową altanę, siłownię zewnętrzną, boisko do siatkówki. We Wrotkowie organizowany jest Dzień Dziecka, a także dożynki, jedno i drugie z licznymi atrakcjami dla mieszkańców. Od 3 lat wożony jest tłuczeń na drogi dojazdowe do pól. Oczyszczono też stawy, zamontowano we wsi dodatkowe oświetlenie, przebudowano kanalizację.

W zebraniu wyborczym uczestniczyło 34 mieszkańców wsi. Do rady sołeckiej wybrano Wojciecha Kaczmarka, Bernadetę Mikołajczyk, Dawida Roszczaka oraz Bogdana Włodarczyka. Podobnie jak w przypadku sołtysa, był to wybór jednogłośny.

W zebraniu uczestniczył burmistrz Koźmina, przewodniczący rady miasta Justyna Zaradniak oraz radna z okręgu obejmującego Wrotków i Serafinów – Anna Misiak.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)