• Chachalnia
  • piątek, 08 marzec 2019 11:42
  •   21

Zbigniew Gaszyński sołtysem Chachalni

Zbigniew Baszyński pełni swój urząd od 2007 roku
Zbigniew Baszyński pełni swój urząd od 2007 roku Zbigniew Baszyński pełni swój urząd od 2007 roku © Sebastian Kalak

W piątek, 15 lutego, w Chachalni (gm. Zduny) odbyło się sołeckie zebranie wyborcze. Dotychczasowy sołtys Zbigniew Gaszyński zmienił się z Mikołajem Rabczewskim i Piotrem Włodarczykiem. Zdobył on 53 na 67 oddanych ważnych głosów.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W zebraniu udział wzięli m.in. przewodnicząca Rady Miejskiej w Zdunach Danuta Kułaga, kierownik Wydziału Gospodarki, Rolnictwa i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Zdunach i zarazem radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego Miłosz Zwierzyk, a zebranie poprowadził burmistrz Zdun Tomasz Chudy.

Na 254 uprawnionych do głosowania mieszkańców Chachalni na zebranie przybyło 69, a do kworum potrzebne było 26.

Na stanowisko sołtysa zgłoszono Zbigniewa Gaszyńskiego, Mikołaja Rabczewskiego oraz Piotra Włodarczyka. Na 69 oddanych głosów, 67 było ważnych. Największą liczbę głosów uzyskał dotychczasowy sołtys Zbigniew Gaszyński. Zagłosowało na niego 53 mieszkańców. Mikołaj Rabczewski uzyskał 11 głosów, a Piotr Włodarczyk - 3. Warto dodać, że Zbigniew Gaszyński jest sołtysem Chachalni od 2007 r.

Później mieszkańcy zdecydowali, żeby Rada Sołecka liczyła, jak w latach poprzednich 4 osoby. Do Rady Sołeckiej zgłoszono 5 kandydatów. Ostatecznie w nowym gremium zasiedli: Bernadeta Staśkiewicz (60 głosów), Sebastian Szymanowski (58 głosów), Tomasz Kempiński (52 głosy) oraz Maciej Pondel (50 głosów). Do Rady Sołeckiej nie dostał się Piotr Kleparski (30 głosów).

Rozpoczęła się dyskusja. Mieszkańcy zgłaszali burmistrzowi Tomaszowi Chudemu brak oświetlenia w Chachalni. Włodarz gminy do tego tematu w ogóle się nie odniósł, poinformował za to, że będzie budowana ścieżka rowerowa od restauracji „Światełko” aż po siedzibę Ochotniczą Straży Pożarnej w Chachalni. Burmistrz zapowiedział również, w odpowiedzi na wnioski mieszkańców, aby zorganizować jeszcze jedno zebranie, na którym zostanie rozdysponowany fundusz sołecki.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)