• Zduny
  • środa, 06 wrzesień 2017 11:11
  •   126

Czy w Zdunach zdrożeje woda?

Czy w Zdunach zdrożeje woda?
Czy w Zdunach zdrożeje woda? © zduny.pl / archiwum 2008

Wszystko wskazuje na to, że od listopada wzrosną stawki za pobór wody dostarczanej przez zdunowski wodociąg. Podwyżkę zapowiedział jeszcze w sierpniu przedstawiciel miejscowej oczyszczalni ścieków i wodociągu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Nowe kalkulacje i stawki zostaną przedstawione radzie na spotkaniu we wrześniu – zapowiedziała Joanna Wojtaszek prezes spółki Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zdunach. Jak wyjaśniła, na taki stan rzeczy wpływ będą miały dwa czynniki. Pierwszy to większe niż zakładano zużycie energii elektrycznej na wodociągu. – Wyszacowana przez nas wartość zużycia energii elektrycznej wynosiła 75 tys. zł rocznie. Natomiast spływające rachunki wskazują, że to zużycie będzie na poziomie około 130 tys. zł – wylicza Joanna Wojtaszek.

Drugi powód to wzrost opłat środowiskowej, uiszczanej przez zakłady wodociągowe. – Stawka ma być podniesiona w zależności od sposobu poboru wody. Wprawdzie stawka zmienna ma być zamrożona do 2019 roku, ale wprowadza się opłatę stałą, co będzie dla nas dodatkowym kosztem – zaznaczyła prezes. Czy i o ile wzrosną stawki poboru m3 wody dowiemy się jeszcze we wrześniu, o czym Państwa poinformujemy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)