• Powiat krotoszyński
  • poniedziałek, 13 listopad 2017 10:30
  •   104

Ścieżki rowerowe do końca przyszłego roku

Ścieżki rowerowe do końca przyszłego roku
Ścieżki rowerowe do końca przyszłego roku © archiwum

Ścieżki rowerowe, które maja powstać w powiecie krotoszyńskim to dla wielu mieszkańców inwestycje, na które czekają od lat. Temat powraca jak przysłowiowy bumerang podczas wielu sesji radnych gminnych i wciąż budzi ogromne emocje.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jedno jednak jest pewne, że każdorazowo ścieżka rowerowa będzie spełniać jedną z wielu ważnych funkcji. Przede wszystkim stanie się niekwestionowanym atutem turystycznym powiatu i pozwoli na ciekawsze spędzanie wolnego czasu. Dla wielu stanie się również drogą dojazdową do pracy, bowiem coraz szersza liczba mieszkańców rezygnuje z aut i wsiada na rowery. Drugi aspekt to oczywiście bezpieczeństwo, a dzięki ścieżkom rowerzyści w większości znikną z dróg.

– Kolejność budowy chodników przy krajówkach – jak wynika z rozmów z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu – jest następująca: Krotoszyn – Zduny, Krotoszyn – Biadki, Krotoszyn – Bożacin – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. Oczywiście budowa ścieżek to również znaczna poprawa infrastruktury około drogowej w tym montaż potrzebnego oświetlenia, który już się zaczął.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)