• Krotoszyn
  • poniedziałek, 13 listopad 2017 10:51
  • Wideo
  •   98

III Krotoszyński Bieg Niepodległości za nami!

III Krotoszyński Bieg Niepodległości za nami!
III Krotoszyński Bieg Niepodległości za nami! © Sebastian Kalak

W sobotę, 11 listopada, przypadała 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Krotoszynianie postanowili uczcić ją nietuzinkowo i aktywnie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W sobotę, 11 listopada, w Krotoszynie odbył się III Bieg Niepodległości na dystansie 1918 metrów. Rozpoczął się o godz. 11:00 poprzedzony zapisani do biegu. Na początku Antoni Korsak przypomniał zebranym wydarzenia towarzyszące odzyskaniu przez Polskę niepodległości i apelował o pamięć o tych wydarzeniach. Po jego przemówieniu, pod ratuszem odbył się uroczysty apel podczas, którego biegacze ubrani w białe lub czerwone koszulki utworzyli pod ratuszem Polską flagę. Został też odśpiewany hymn Polski.

Po części uroczystej nadszedł czas na wspólną rozgrzewkę. Wśród rozgrzewających się osób można było dostrzec m.in. władze miasta czyli osoby takie jak burmistrza Franciszka Marszałka czy też wicestarostą Pawła Radojewksiego. Nie zabrakło też uczestników zrzeszonych w klubach sportowych, stowarzyszeniach i organizacji czy też drużyn złożonych z pracowników zakładów.

START UCZESTNIKÓW BIEGU

META BIEGU

O godzinie 11:20 bieg wystartował. Krotoszynianie ruszyli jak tylko mogli – biegli, jechali rowerami, szli czy też uprawiali nordic walking na trasie biegu. Oprócz władz miasta biegli także harcerze, dzieci ze szkół podstawowych oraz całe rodziny – nawet matki i ojcowie z wózkami. Najlepszymi biegaczami okazali się: Wojciech Wałęsiak (pierwsze miejsce), Łukasz Wałęsiak (drugie miejsce) i Daniel Palczewski (trzecie miejsce) zostawiając konkurencję daleko w tyle.

Na mecie, nie tylko na uczestników biegu czekała gorąca grochówka przygotowana przez uczniów ZSP nr 2 oraz losowanie nagród. Organizatorem biegu była Samorządowa Inicjatywa Obywatelska oraz Obywatelskie Porozumienie Samorządowe. Gratulujemy tego niecodziennego pomysłu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)