• Krotoszyn
  • piątek, 01 grudzień 2017 10:55
  •   50

Młodzież pamięta o ekologii

Młodzież pamięta o ekologii
Młodzież pamięta o ekologii © Monika Menzfeld-Czubak

Już po raz drugi Urząd Miejski w Krotoszynie we współpracy z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie zorganizował happening ekologiczny, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Impreza odbyła się we wtorek, 14 listopada, pod hasłem: „Tyle zysku ile odzysku”, dlatego nie mogło odbyć się bez mowy o recyklingu, o którym wiedzy trzeba nauczać już najmłodszych. Uczniowie chętnie opowiadali o recyklingu oraz o wykonanych przez siebie pracach.

O aktywnym happeningu udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie, ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Henryka Jordana w Krotoszynie, ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krotoszynie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biadkach.

Uczniowie starannie przygotowali się do happeningu. Wykonali plakaty, stroje oraz przebrania, które zaprezentowali na krotoszyńskim Rynku. Wszystko po to, aby zachęcić innych do wspólnego dbania o nasze środowisko.

Obecny na imprezie burmistrz Krotoszyna – Franciszek Marszałek wręczył uczniom wspomnianych szkół podstawowych draceny, czyli piękne ozdobne donice z drzewkami. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie i z pewnością będzie kontynuowana w latach kolejnych, bo warto.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)