• Zduny
  • poniedziałek, 04 grudzień 2017 10:08
  •   56

Nie zdąża z remontem urzędu

Nie zdąża z remontem urzędu
Nie zdąża z remontem urzędu © zduny.pl

Termomodernizacja urzędu miejskiego w Zdunach nie zakończy się w terminie. Krotoszyńska firma wykonała tylko 60 proc. robót budowlanych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Już od początku termomodernizacji budynku magistratu w Zdunach by problem z wykonawcą. Firma Mal-Pol z Krotoszyn zjawiła się miesiąc po podpisaniu umowy. Ociągała się z pracami, co doprowadziło nawet do tego, że gmina rozpatrywała nawet rozwiązanie umowy. Po rozmowie z włodarzami gminy przedsiębiorstwo z impetem ruszyło do pracy.

Na jakim etapie jest inwestycja, której finał przewidziany był na 31 listopada? – W zasadzie na żadnym z frontów zadań nie widać końca prac. Instalacje grzewcze nie są zakończone, instalacje oświetleniowe również, ocieplenie budynku w niewielkiej części wykonane – mówi Tomasz Chudy, burmistrz Zdun.

Jednak jak dodaje, najlepiej wygląda przebudowa klatki schodowej i budowa widny. – Ale tutaj również raczej nie ma szans na zakończenie w terminie – kwituje włodarz. Urzędnicy oszacowali, że prace wykonano w 60 proc. Gmin w związku z tym, rozważa nałożenie na wykonawcę kar umownych za niedotrzymanie terminu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)