• Krotoszyn | Gorzupia
  • środa, 03 styczeń 2018 10:16
  •   52

Jest jaśniej i bezpieczniej

Jest jaśniej i bezpieczniej
Jest jaśniej i bezpieczniej © archiwum

19 nowych lamp rozświetliło mroki na ulicach Ptasiej i Kopieczki w Krotoszynie oraz Nowej w Gorzupi. Całość inwestycji, wraz z dokumentacją projektową i wszystkimi uzgodnieniami kosztowała gminę 93 tys. zł.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Krotoszyński Kopieczki zyskały nowe oświetlenie dzięki inwestycji radnego – Janusza Bartoszewskiego. – Zdarzają się przypadki, szczególnie w porach wieczornych i nocnych, dewastacja mienia. Ponadto mamy okres zimowy i wcześniej zapada zmrok. Dzieci wracające z zajęć pozalekcyjnych narażone są na niebezpieczeństwo – alarmował rajca.

Burmistrz Krotoszyna zadeklarował, że problemowi się przyjrzy, jednak obietnicy postawienia dodatkowych lamp nie złożył. – Cały czas uzupełniamy oświetlenie w gminie, ale co będziemy robić w przyszłym roku – trudno powiedzieć. Co roku odpowiednia komisja jeździ, sprawdza i stwierdza, gdzie jest to zasadne – przekonywał Franciszek Marszałek.

Lustracja na Kopieczkach wypadła pomyślnie, bo władze miasta nie czekały nawet do nowego roku. I przy okazji zdecydowały się także na doświetlenie Gorzupi.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)