• Krotoszyn
  • czwartek, 04 styczeń 2018 10:16
  •   48

Strażacy i strażnicy będą działać wspólnie

Strażacy i strażnicy będą działać wspólnie
Strażacy i strażnicy będą działać wspólnie © UMiG Krotoszyn

W piątek, 22 grudnia, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie podpisał porozumienie z Komendantem Straży Miejskiej w Krotoszynie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Porozumienie na celu uszczegółowienie form i zasad współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie i Straży Miejskiej w Krotoszynie podczas działań ratowniczo – gaśniczych jak również organizacji wielu wspólnych przedsięwzięć na rzecz poprawy bezpieczeństwa społeczności lokalnej.

Bardzo ważnym aspektem porozumienie jest zwiększenie dyspozycyjności Straży Miejskiej, w uzasadnionych przypadkach nawet poza godzinami ich urzędowania. O co tak naprawdę chodzi?

 Do wielu zdarzeń na terenie powiatu tak naprawdę są wysyłani strażacy z naszych jednostek. Na miejscu okazuje się jednak, że ich obecność jest bezzasadna, a z danym zdarzeniem bez problemu poradziłyby sobie inne nasze służby. Wypracowanie wspólnego modelu porozumienia się w takich sytuacjach z pewnością pozwoli na większe oszczędności w naszych służbach powiatowych, które przecież i tak mają co robić.

Innym elementem jest wspólne dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. W tym aspekcie mowa oczywiście o licznych działaniach profilaktycznych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)