Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Powiat krotoszyński
  • środa, 07 luty 2018 10:34
  •   181

Z oszczędności radni wsiądą na rowery?

Z oszczędności radni wsiądą na rowery?
Z oszczędności radni wsiądą na rowery? © Sebastian Kalak

Na rowerach powiatowy rajcy zamierzają objechać ościenne gminy. I z pocyji cyklisty oglądać będą inwestycje z ostatnich czterech lat. Chcą zobaczyć na własne oczy, jak dzielili i na co wydawali kasę z budżetu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Inicjatorką wyprawy jest Irena Rękosiewicz z komisji gospodarczej. – Zobaczymy co w wyniku naszych działań powstało – mówiła radna z Sulmierzyc. I dodała odnosząc się do zaproponowanego środka lokomocji. – Sama nie wiem, czy dam radę, ale możemy spróbować.

Pomysł podchwycili koledzy. – Popieram – zgłosił się jako pierwszy Piotr Osuch, stojący na czele komisji. Na rowery pisał się też szef całej rady. – Ciekawe, ile kilometrów nakręcę – uśmiechał się Leszek Kulka. A zdaniem Andrzeja Serka rowerowa wyprawa pozwoli uzmysłowić potrzeby cyklistów.- Pojedziemy i okażę się, że w danym miejscu jest potrzebna ścieżka – oznajmił rajca Koźmina Wlkp. Z kolei Przemysław Jędrkowiak uznał, że inicjatywa to dobry pomysł, by podsumować upływającą kadencję i przy okazji 20-lecie samorządu powiatowego. – Ludzie często nie rozróżniają, czym zajmuje się gmina, a za co odpowiada powiat. Chyba warto się pochylić nad tym tematem i pokazać, że powiat też coś robi – stwierdził radny z Krotoszyna.

Pomysł spodobał się także staroście. – Skoro oszczędzamy na wszystkim, mogą być rowery. Możemy to zrobić na zasadzie wyjazdy do danej gminy, gdzie spotkamy się z burmistrzem i porozmawiamy, jakie są kolejne potrzeby w zakresie inwestycji – tłumaczył Stanisław Szczotka, włodarz powiatu.

Teraz na listę chętnych mają wpisywać się pozostali rajcy. – Większość już się zapisała, do wiosny pozostało jeszcze trochę czasu. Musimy uzgodnić, w jaki sposób taki objazd miałby się odbywać – podsumowała Irena Rękosiewicz.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)