Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn
  • piątek, 09 luty 2018 10:54
  •   504

Budują bloki w centrum miasta

Budują bloki w centrum miasta
Budują bloki w centrum miasta © Pracownia nad Wartą

Kameralne bloki powstają w ścisłym centrum Krotoszyna. Ich architektura nawiązuje do historycznego browaru. Już pod koniec 2018 roku pierwsi lokatorzy będą mogli rozpocząć urządzania wymarzonego gniazdka. Jak na razie część mieszkań nadal jest wolna – ale chętnych z dnia na dzień przybywa.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W samym centrum Krotoszyna, na terenie byłego browaru powstaną dwa nowoczesne bloki wpisujące się w historyczną architekturę tej części miasta. – Stylistykę budynków będziemy nawiązywać do zabytkowej części  starego browaru, stąd klinkier na elewacji – podkreśla Rafał Bienkiewicz, specjalista ds. sprzedaży SSS Invest ze Środy Wielkopolskiej. I dodaje. – Spółka SSS Invest stawia na kameralną zabudowę, w której jakość i design są nieodłącznym elementem.

I tak przy ulicy Słodowej w Krotoszynie powstaną dwa czterokondygnacyjne budynku, w każdym po 22 mieszkania. – W ofercie mamy kawalerki o powierzchni 30 metrów kwadratowych, mieszkania pokojowe od 39 do 42 metrów oraz mieszkania trzypokojowe o wielkości 46, 48 i 52 metrów. Więc są to mieszkania na każdą kieszeń i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Rafał Bienkiewicz. Każde mieszkanie będzie dysponować także schowkiem lokatorskim na parterze budynku, do którego prowadzą dwa wejścia – jedno bezpośrednio z klatki, a drugie z zewnątrz. Dzięki temu mieszkańcy w trakcie spaceru po centrum będą mogli np. pozostawić rower w schowku i iść na zakupy, bez konieczności przechodzenia przez cały budynek.

Teren będzie otwarty, bo – jak podkreśla inwestor – ogrodzenie zakłócałoby całą architekturę tej części miasta. – Nie wypadałoby w takim miejscy się odgradzać, bo negatywnie wpływałoby to na resztę zabudowy. Mieszkania na parterze będą posiadały własne ogórki oddzielone od reszty terenu zielenią, natomiast właściciele pozostałych lokali będą mieli duże balkony.

Pierwszy budynek ma zostać oddany do użytku pod koniec grudnia 2018 roku. – Wtedy właściciele otrzymają klucze i będą mogli zabrać się za urządzanie swoich czterech kątów. Po koniec roku planowane jest także rozpoczęcie budowy drugiego budynku, ale – jak podkreśla inwestor – w zależności od potrzeb budowa może zostać przyspieszona. – Niewykluczone, że w momencie, gdy zabraknie wolnych mieszkań w pierwszym budynku – z budową drugiego ruszymy wcześniej – zdarza Rafał Bienkiewicz. Szanse na to są duże, bo zainteresowanych kuponem własnego mieszkania jest sporo.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)