Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn
  • poniedziałek, 12 marzec 2018 10:37
  •   201

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018
Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018 © archiwum

W Krotoszynie odbędzie się po raz pierwszy tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa. To ciekawa propozycja, szczególnie dla młodych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie zaprasza do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej znanej już w Polsce i na świecie. Ideą jest by w sposób zorganizowany, ale samotnie, nocą, rozważając stacje Drogi Krzyżowej na pieszo pokonać ponad 40 km i aby w tym czasie spotkać Boga.

W wtym roku po raz pierwszy trasa będzie przebiegać przez rejon Krotoszyna. Rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się na Mszy Świętej w Farze 23 marca o godz. 20:00, a zakończenie po dojściu do Sanktuarium Matkiu Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Zapisy na ten event odbywają się na stronie www.edk.org.pl.

Trasa EDK w większości będzie przebiegać przez parafie naszego dekanatu i będzie wynosić ok. 46 km. Miejscowości na trasie EDK to kolejno: Krotoszyn, Nowy Folwark, Raciborów, Benice, Starygród, Kuklinów, Wyganów, Fijałów, Berdychód, Kobylin, Baszków, Dzierżanów i Lutogniew. Patronem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej został bł. Michał Kozal.

Na dzień dzisiejszy w naszej diecezji EDK odbędzie się również w Kaliszu, Pleszewie, Jarocinie, Ostrzeszowie i Wołczynie. O potrzebie takiej idei może świadczyć fakt, że w zeszłym roku w Kaliszu wzięło w nim udział ponad 500 osób.

Dla niewtajemniczonych, twórcą EDK jest ks. Jacek Stryczek znany z działania charytatywnego „Szlechetna Paczka”. Jest to szczególna propozycja dla osób, które w inny sposób chcą doświadczyć obecności Boga. Budując w tym względzie są świadectwa ludzi, którzy brali udział w tym szczególnym nabożeństwie. – Ekstremalna droga krzyżowa to przejście w nocy ok. 44 kilometrów. To taka moja odpowiedź na kryzys męskości. To też moja duchowność: idzie się w nocy, pod górę, najlepiej samotnie, a nie w grupach i się rozmyśla. Musi boleć. Ja chodzę sam, bo wtedy mi się lepiej myśli. W roku 2015 w 68 miastach w Polsce i na świecie w tej drodze krzyżowej poszło 12 tys. Osób. Jestem dumny z tego, że udało mi się wysłać tyle osób na tak ektremalną wyprawę. To jest prawdziwe życie – mówi ksiądz Jacek Stryczek.

Jeśli czujesz się na siłach i chcesz spróbować swoich sił w tej nietypowej Drodze Krzyżowej koniecznie zapisz się za pośrednictwem strony internetowej, która znajduje się wyżej.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)