Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn
  • piątek, 30 marzec 2018 09:34
  •   298

Łącznik, który odkorkuje Krotoszyn

Łącznik, który odkorkuje Krotoszyn
Łącznik, który odkorkuje Krotoszyn © Sebastian Kalak

Na 11 mln zł szacowany jest koszt budowy drogi, która połączy ul. Przemysłową z ul. Mahle w Krotoszynie i przyczyni się do rozładowania ruchu pojazdów na ulicach Raszkowskiej, Mickiewicza i Koźmińskiej.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Dokumentacja jest przygotowywana od dwóch lat. Czy to zwlekanie w nieskończoność, czy też faktycznie myśli się o odkorkowaniu centrum miasta ? – zapytał 22 marca na komisjach stałych rady Krzysztof Kierzek, jeden z rajców. Obecnie każdego dnia tysiące osób przemieszczają się do fabryki Mahle swoimi samochodami, co powoduje spore utrudnienia w ruchu ulicznym.

Starosta Stanisław Szczotka poinformował, że firma projektowana z Poznania musi do 6 kwietnia uzupełnić projekt w wydziale architektury i budownictwa starostwa. – Są tam jakieś niewielkie uchybienia – stwierdził. Dodał, że w przyszłości przy Mahle powstanie rondo, w związku z czym trzeba będzie przesunąć rowy.

Zdaniem starosty szacunkowy koszt budowy nowej drogi wyniesie ponad 11 mln zł i nie uwzględnia koniecznoścci wykupu gruntgów. – To tereny parafii św. Piotr i Pawła oraz Andrzeja Boboli, a w zakresie kurii kaliskiej. Po wycenie rzeczoznawcy będziemy musieli zapłacić za te grunty. Będziemy pertraktowali z księdzem biskupem Edwardem Janiakiem – stwierdził Szczotka.

Przy okazji włodarz powiatu powiadomił, że Mahle zamierza wykupić tereny po cegielni. – W przyszłości powstanie tam następny wydział produkcyjny firmy MAHLE – powiedział.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)