Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn
  • piątek, 30 marzec 2018 09:54
  •   291

Cała Słodowa zyska nowe oblicze

Krzywe chdoniki zastąpi kostka brukowa, a na jezdni będzie nowy asfalt
Krzywe chdoniki zastąpi kostka brukowa, a na jezdni będzie nowy asfalt Krzywe chdoniki zastąpi kostka brukowa, a na jezdni będzie nowy asfalt © Sebastian Kalak

Do połowy roku ilca Słodowa w Krotoszynie zyska nowe oblicze. Inwestycje sfinansują wspólnie miasto i powiat.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Słodowa będzie zmodernizowana na całej długości, tj. od skrzyżowania z Koźmińską do skrzyżowania z Sienkiewicza. Przetarg na wykonawstwo wygrała miejscowa firma Gembiak-Mikstacki, która zaoferowała przeprowadzenie prac za 797 tys. 111 zł. Powiatowy Zarząd Dróg przewidział jednak na inwestycję 590 tys. zł, a więc zabrakło 200 tys. zł. – Jest propozycja pana starosty, aby zwiększyć udział gminy Krotoszyn w proporcjach 60 na 40 proc. – stwierdził 22 marca na obradach połączonych komisji stałych rady miasta burmistrza Franciszek Marszałek.

Obecny na spotkaniu starosta Stanisław Szczotka podziękował za bezzwrotne wspieranie przez gminę Krotoszyn powiatowych inwestycji realizowanych w minionych latach i poprosił o finansową pomoc. I tak miasto przeznaczy na budowę i remonty ulic Chwaliszewskiej (350 tys. zł), Słodowej i odcinka Zamkowego Folwarku (w sumie 486 tys. zł).

Dzięki przychylności krotoszyńskich rajców na powiatowej ulicy Słodowej powstaną nowe chodniki z kostki brukowej i krawężniki, a na całej długości jezdni zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Prace mają się zakończyć do 30 czerwca. Mieszkańcy od dawna czekają na taki remont, gdyż płyty chodnikowe krzywe i pozarywane, a jezdnia to łata na łacie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)