Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn
  • piątek, 30 marzec 2018 10:41
  •   211

Karol Okrasa gościem krotoszynian

Karol Okrasa gościem krotoszynian
Karol Okrasa gościem krotoszynian © Paweł Krawulski

W miniony czwartej w sali gimnastycznej krotoszyńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 gościł zaprzyjaźniony z tą szkołą znany kucharz Karol Okrasa.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przybyło wielu gimnazjalistów przypatrujących się placówce pod kątem wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Były też dzieci ze szkoły podstawowych. Nie zabrakło również przedstawicieli samorządu powiatu z wicestarostą Pawłem Radojewskim na czele. W oczekiwaniu na spóźniającego się gościa dyrektor ZSP2 Roman Olejnik opowiadał zebranym anegdoty o szkole.

Po przybyciu Karol Okrasa zachęcał młodzież do rozwoju, a maluchom zadawał pytania i organizował rozmaite zabawy. – Wszystko rozpoczyna się od rozwijania pasjhi oraz determinacji w działaniu – stwierdził. Mówił też o trwającek już od lat swojego współpracy z ZSP2 w Krotoszynie. – Zrodziła się z pasji i chęci wzajemnego poznania. Dlatego przeszkodą nie była odległość pomiędzy Warszawą a Krotoszynem – podkreślił.

Poinformował też, że po rozmowie ze swoim przełożonym postanowił stworzyć w Warszawie Akademię Plater, gdzie młodzi ludzi m.in. z Krotoszyna będą mogli przygotować się do zawody kucharza. – Przyjeżdżałem do was z konkretną propozycją, muszę bowiem podkreślić, którzy przyjeżdżają do stolicy na praktyki, to bardzo zdyscyplikowana grupa, żądna praktycznej wiedzy – stwierdził. – Jeśli byłaby zgoda władz samorządowych (na wpsółorganizację – przyp. red.), mogliśmy wspólnie stworzyć coś dobrego. W upór dyr. Olejnika nie wątpie, pomny wieloletniej z nim współpracy.

Potem uczniowie razem z gościem przygotowali posiłek. Na koniec Okrasa pozował do wspólnych zdjęć.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)