Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn
  • piątek, 20 kwiecień 2018 10:13
  • Wideo
  •   427

Urszula wystąpi na Krotofeście

Urszula wystąpi na Krotofeście
Urszula wystąpi na Krotofeście © archiwum

W sobotę, 26 maja o godz. 14:00 po raz szósty w parku miejskim odbędzie się Krotofest, czyli święto samorządu i lokalnych organizacji.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wydarzenie umożliwia prezentację licznych organizacji i stowarzyszeń. Swoją działalność promują na imprezie także Krotoszyńska Biblioteka Publiczna i muzeum regionalne. Coraz chętniej do grona aktywnych uczestników dołączają lokalne formy, nie tylko fundując nagrody i wspierają organizację imprezy, ale także prezentując się na własnych stoiskach.

Tegoroczny Krotofest zapowiada się interesująco. Szczegółowej uwadze mieszkańców organizatorzy polecają biesiadne śpiewy, od ok. 17:20 do 18:10. Zapraszają wówczas do wsparcia swoim głosem chóralnego wykonania popularnych przyśpiewek i piosenek.

Dużym zainteresowaniem będą się cieszyć wszystkie występy muzyczne i taneczne, ale na pewno największą widownię zgromadzi o godz. 21:00 gwiazda wieczoru – Urszula, której melodyjne piosenki chętnie nucą zarówno starsi, jak i młodsi.

Jak zwykle będzie loteria fantowa, a w mini kawiarenkach będzie można odpocząć i się posilić. Jedną z większych atrakcji będzie z pewnością wirtualny seans 3D. Dzięki niemu będzie można zwiedzić świat dinozaurów, morskie głębiny czy przestrzeń kosmiczną.

Gośćmi sobotniej imprezy będą także mieszkańcy węgierskiego Fonyod, naszego miasta partnerskiego, który pod koniec maja będą przebywać z wizytą w Krotoszynie. Wydarzenie jest współorganizowane przez Urząd Miejski, Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw i Krotoszyński Ośrodek Kultury.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)