• Baszków
  • piątek, 18 maj 2018 09:41
  •   267

W Baszkowskiej sali też się napiją

W Baszkowskiej sali też się napiją
W Baszkowskiej sali też się napiją © Sebastian Kalak

Świetlica wiejska w Baszkowie (gm. Zduny), która pełni też funkcję sali gimnastycznej, zostanie wydzielona ze szkoły podstawowej. Dzięki temu posunięciu podczas imprez można tam będzie pić alkohol.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W połowie kwietnia na spotkaniu komisji zdunowskiej rady miasta okazało się, że w wykazie budynków wyłączonych spod zakazu spożywania alkoholu nie ma świetlicy w Baszkowie. Gmach należy bowiem do szkoły podstawowej, gdzie picie jest oczywiście zabronione. Radny Dionizy Waszczuk, mieszkaniec tej wsi, oburzył się. Powiedział, że jeśli radni nie uwzględnią sali w wykazie odstępstw, zagłosuje przeciw uchwale i zaskarży ją.

Przypomniał, że salę budowali mieszkańcy wsi, i to oni oddają ją szkole na salę gimnastyczną. – A teraz nie będzie można wypić w świetlicy drinka? Nie pozwolę! Zbuntuję całą wieś – zagroził.

25 kwietnia radni uchwalili, że odstępstwem od zakazu picia alkoholu objęte będą sale w Bestwinie, Chachalni, Konarzewie, Perzycach i Rudzie. Bez Baszkowa. W związku z tym radny Waszczuk spotkał się z burmistrzem Tomaszem Chudym i razem ustalili, że sala przejdzie pod nadzór wsi, a szkoła będzie z niej nieodpłatnie korzystać. Projekt uchwały przyjęły wszystkie komisje rady.

23 maja na sesji do obiektów wyłączonych spod zakazu spożywania alkoholu dołączona zostanie baszkowska świetlica.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)