Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn | Zduny
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018 11:08
  •   167

Ścieżka (prawie) gotowa

Ścieżka (prawie) gotowa
Ścieżka (prawie) gotowa © Sebastian Kalak

Ścieżka rowerowa przy drodze krajowej nr 15 ze Zdun do Krotoszyn jest niemal gotowa. Miłośnicy jednośladów już z niej korzystają. Pozostały tylko drobne wykończenia i odbiór techniczny.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Prowadzona przez poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad inwestycja nie została jeszcze oficjalnie zakończona. Termin 30 czerwca nie jest jednak zagrożony. Prace opóźniła budowa kanalizacji sanitarnej w Zdunach, ale jak tłumaczy burmistrz Zdun Tomasz Chudy, jego gmina jako pierwsza miała pozwolenie na budowę.

W pierwszej połowie 2017 r. wykonawca – firma Budimex – nie mógł rozpocząć prac, bo doszło do nieporozumień między zarządcą drogi a firmami Orange Polska i Gaz-System, które kładły swoje sieci w rejonie trasy ścieżki. Wniosek o zgodę na realizację inwestycji wojewoda wielkopolski wydał dopiero pod koniec października. Budowę rozpoczęto na przełomie 2017 i 2018 r.

Od zeszłego tygodnia ze ścieżki korzysta wielu rowerzystów. Robią to na własną odpowiedzialność, bo nie było jeszcze odbioru technicznego inwestycji. Trasa jest równa i na pewno lepiej jechać nią niż ruchliwą krajówką obok pędzących samochodów.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)