Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Zduny
  • wtorek, 19 czerwiec 2018 09:39
  •   179

Zebrali prawie 5 tysięcy

Zebrali prawie 5 tysięcy
Zebrali prawie 5 tysięcy © archiwum

W niedzielę, 3 czerwca w ogrodzie zdunowskiego Domu Pomocy Społecznej odbył się finał kampanii „Kilometry dla Dobra”. Zebrane w jej trakcie pieniądze otrzymają zdunowscy harcerze.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Celem prowadzonej w całej Polsce akcji było pozyskanie środków na rzecz organizacji pozarządowych. „Kilometry dla Dobra” w gminie Zduny dedykowane były 1. Zdunowskiej Drużynie Harcerskiej, aby kupiła potrzebne jej wyposażenie.

W ciągu trzech miesięcy odbyło się 11 wydarzeń z udziałem harcerzy i wolontariuszy, m.in. rajcy, spotkania itp. Młodzież wykazała się wielkim zaangażowaniem. Wspierali ją rodzice i nauczyciele . Mieszkańcy Zdun, Krotoszyna i Konarzewa życzliwie przyjęli inicjatywę, wrzucając datki do skarbonek stacjonarnych, wyklejając złotówkowe tzw. Metry Dobroci w trakcie spotkań oraz dokonując wpłat na wskazane konto bankowe. Wszystkie zgromadzone środki zostały wypłacone z banku w monetach jednozłotowych i naklejone na taśmę. Na 1 metr przypadają 44 takie monety.

Wszyscy byli ciekawi końcowego. Ostatecznie wyklejono 111 m, co przekłada się na kwotę 4 tys. 900 zł. Do końca roku szkolnego drużyna rozważy, na co konkretnie spożytkuje zebrane fundusze. Inicjatorem akcji było stowarzyszenia Razem dla Konarzewa.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)