Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Kobylin
  • środa, 20 czerwiec 2018 10:29
  •   155

Wyremontują przejazd kolejowy?

Wyremontują przejazd kolejowy?
Wyremontują przejazd kolejowy? © UM Kobylin

W następstwie starań burmistrza Kobylina PKP PLK S.A Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim zwołał komisję terenową, która skontrolowała przejazd kolejowo-drogowy w mieście.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

O wyremontowaniu przejazdu kolejowego w Kobylinie wnioskował burmistrz. – Przejazd jest w tragicznym stanie, wymaga od dawna naprawy – mówi Tomasz Lesiński, burmistrz. I dodaje, że odnowiony przejazd będzie się ładnie komponował z wyremontowanym odcinkiem chodnika przy ulicy Kolejowej. – I późniejszym remontem nawierzchni na tej ulicy. Kiedy więc PKP Polskie Linie Kolejowe zrealizują wniosek włodarza miasta? – Na razie nie znamy terminów. To melodia przyszłości – przyznają miejscowi urzędnicy.

Wiadomo za to, że zwołano komisję terenową. Ta miała ocenić stan nawierzchni na przejeździe kolejowo – drogowym linii nr 14 Łódź Kaliska – Tuplice, stanowiącym skrzyżowanie z ul. Kolejową w Kobylinie. Wzięli w niej udział przedstawiciele PKP z Ostrowa Wielkopolskiego, a także szef drogowców w powiecie. – Będziemy brali udział w tej inwestycji jako zarządca drogi, ale remont przejazdu będzie sfinansowany przez PKP – zapowiada Krzysztof Jelinowski, dyrektor PZD w Krotoszynie.

A kiedy inwestycja zostanie zrealizowana? – Pieniądze w budżecie PKP na ten cel mają się znaleźć w przyszłym roku.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)