Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn
  • poniedziałek, 16 lipiec 2018 12:06
  •   221

Nowy parking przy Konstytucji 3 Maja

Nowy parking przy Konstytucji 3 Maja
Nowy parking przy Konstytucji 3 Maja © Sebastian Kalak

Na chodniku przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Krotoszynie, po stronie szpitala, pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg wymalowali przerywane pasy i postawili dwa znaki oklejone folią. To wzbudziło zaciekawienie okolicznych mieszkańców.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Nagle się to pojawiło, wcześniej nikt nic o tym nie mówił. Wszyscy się zastanawiają, co tu będzie – przyznaje jeden z mieszkańców osiedla. Nie brakuje spekulacji. – Podobno ma tu być parking dla mieszkańców. Pas zieleni mają zlikwidować, chodnik zwęzić i zrobić miejsce do parkowania – mówią ludzie. Inni stawiają na strefę parkowania. – Teraz wszędzie robią strefy, a tu jest blisko do rynku, to pewnie zaraz parkomat stanie. I po drugie stronie też, bo na razie można tam za darmo parkować.

Okazuje się jednak, że żadnych rewolucyjnych zmian parkingowych w rejonie Konstytucji 3 Maja nie będzie. Przynajmniej na razie. Parking owszem, powstanie – ale tymczasowy i tylko dla pracowników szpitala. – Na okres rozbudowy przy bloku nr 1 będzie miejsce do zatrzymania się dla pracowników obsługi szpitala – mówi Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie.

I podkreśla, że tymczasowy parking dla szpitalnego personelu po rozbudowie zostanie zlikwidowany. – To jest tylko do czasu, aż powiat wybuduje parking dla pracowników obsługi na zakupionych gruntach między blokami. To tylko tymczasowe rozwiązanie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)