• Krotoszyn
  • środa, 01 sierpień 2018 11:04
  •   246

Rozbudowa szpitala

Rozbudowa szpitala
Rozbudowa szpitala © Sebastian Kalak

Około 60 miejsc postojowych powstanie wkrótce w pobliżu szpitala przy ulicy Mickiewicza. Będzie on służył pracownikom lecznicy. Nowy parking zostanie wyznaczony na gruntach pozyskanych przez powiat od spółdzielni mieszkaniowej i sieci marketów Kaufland.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Z kolei do dyspozycji pacjentów i ich bliskich będą miejsca postojowe, które zostaną wyznaczone przy szpitalu po rozbudowie. Do utwardzenia obu działek posłużyć ma materiał pochodzący z rozbiórki dawnego przyszpitalnego parkingu u zbiegu Mickiewicza i Konstytucji 3 Maja. Ten teren od kilku miesięcy jest placem budowy nowego skrzydła lecznicy. Materiał jest zgromadzony w zarządzie dróg i czeka na nowe przeznaczenie.

Na razie zmotoryzowani odwiedzający szpital – jak również pracownicy placówki – mogą pozostawić swoje pojazdy albo bezpośrednio przy lecznicy, albo na parkingu marketu, a od niedawna również wzdłuż bloku nr 1 osiedla przy Konstytucji. Tu miejsca postój dla kilku samochodów wyznaczono na części chodnika.

I powstaje pytanie – dlaczego nowy parking nie powstał zanim ruszyła rozbudowa szpitala? – Bo procedura zakupu działki przez powiatu od Kauflandu trwała pół roku, natomiast uzyskiwanie i zakup drugiego terenu od Krotoszyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zajęło 8 miesięcy. Konieczne było uzyskanie zgody zgromadzenia spółdzielców, czyli kilku tys. osób – tłumaczy Krzysztof Kurowski, dyrektor SPZOZ w Krotoszynie.

Układanie nowego parkingu ma się rozpocząć w drugim kwartale 2019 r. Na razie teren ogrodzono. Wjazd powstanie po wyburzeniu i rozbiórce trzech garaży lądowiska dla ratowniczych śmigłowców. – Będzie większy szpital, więcej policjantów, to i miejsc postojowych też musi być sporo – zapowiada szef lecznicy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)