• Sulmierzyce
  • czwartek, 02 sierpień 2018 09:12
  •   195

Orkiestra ma nowego kapelmistrza

Orkiestra ma nowego kapelmistrza
Orkiestra ma nowego kapelmistrza © archiwum

Mariusz Kaźmierczak – nauczyciel w sulmierzyckiej szkole i były dyrektor miejscowego domu kultury – właśnie objął posadę kapelmistrza orkiestry dętej. Pierwsza próba orkiestry pod wodzą nowego szefa odbędzie się już 3 sierpnia.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zmiana dyrygenta sulmierzyckiej orkiestry, to pokłosie rezygnacji z pracy z muzykami dotychczasowego kapelmistrza Piotra Lenartowicza, który rozstał się z nimi, z nastaniem lipca. – Nie będę niczego komentował. Chciałbym w spokoju dokończyć pracę z orkiestrą – mówił jakiś czas temu na naszych łamach Piotr Lenartowicz, dziś już były kapelmistrz Sulmierzyckiej Orkiestry Dętej.

Spekulacji w temacie nie brakowało. – Powiadają, że nie potrafi się dogadać z muzykami – mówiła mieszkanka Sulmierzyc. Inni twierdzili, że iskrzyło na linii kapelmistrz a burmistrz, czemu ten ostatni zaprzeczył. Raczej chodzi o relacje kapelmistrz a orkiestra – odbijał piłeczkę Dariusz Dębicki.

Na pewno część muzyków chwaliła sobie współpracę z byłym kapelmistrzem. – Dorosłym praca z kapelmistrzem odpowiada. Nie wiem, jak się z młodzieżą. Kapelmistrz jest na pewno wymagającą osobą. Podniósł się nasz poziom. Wiadomo jednak, że wszystko musi współgrać wszędzie – zaznaczył jeden z członków orkiestry. Młodzież także nie narzekała. – Może troszkę szwankuje organizacja w orkiestrze i pozyskiwanie nowych osób do niej, ale mnie pan Lenartowicz nie przeszkadzał – przyznał jeden z „juniorów”.

Nowy dyrygent aktualnie przebywa  na Węgrzech i nie nieuchwytny. Mariusz Kaźmierczak nie zasypuje jednak gruszek w popiele i już ogłosił nabór chętnych na lekcje gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, by w przyszłości mieć zapewniony orkiestrowy „nabytek”. Wszyscy chętni, którzy chcieliby szlifować swe umiejętności muzyczne pod okiem Mariusza Kaźmierczaka, mogą zapisywać się na bezpłatne lekcje w sekretariacie SDK – pod nr Tel. (62) 722 32 59.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)