• Krotoszyn
  • czwartek, 02 sierpień 2018 10:19
  •   168

Nowe chodniki na Parcelkach i Błoniach

Nowe chodniki na Parcelkach i Błoniach
Nowe chodniki na Parcelkach i Błoniach © archiwum

1 364 m2 nowych chodników powstanie na terenie Krotoszyna. Władze miasta przeznaczają na ten cel ponad 142 tys. zł. Najwięcej powodów do radości mają mieszkańcy Parcelek, bowiem to właśnie w tej części miasta wykonawca zrobi dwie z trzech planowanych inwestycji.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Nowe chodniki wraz z wjazdami na posesję zostaną położone przy Wojciechowskiego i Chopina. – W końcu – podsumowują okoliczni mieszkańcy. Na ich budowę czekają od dziesięcioleci. – To, co jest teraz, to nie nadaje się do niczego. Popękane płyty, wszystko nierówne. Bezpieczniej ulicą iść niż tym pseudo chodnikami. Od lat o to apelowaliśmy – przypomina jeden z mieszkańców posesji przy Wojciechowskiego. Nowy chodnik powstanie także przy Promienistej na krotoszyńskich Błoniach.

Przetarg podzielono na dwie części – budowę chodników przy Wojciechowskiego i Promienistej, oraz czy Chopina. W pierwszej najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyło przedsiębiorstwo Zenona Pawlickiego z Witaszyc. Część drugą wygrało lokalne przedsiębiorstwo Gembiak – Mikstacki. Wszystkie prace mają zakończyć się do listopada.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)