• Krotoszyn
  • piątek, 03 sierpień 2018 09:54
  •   296

Drogowe inwestycje przed nami

Drogowe inwestycje przed nami
Drogowe inwestycje przed nami © Piotr Barański

Gmina Krotoszyn zamierza przeprowadzić jeszcze kilka inwestycji drogowych. Popisano już umowę na rewitalizację alei Powstańców Wielkopolskich, ale to nie koniec inwestycji drogowym w tym roku.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Między 9 maja a 29 czerwca realizowane były prace budowlane na ul. Ustkowskiej w Benicach. Prace obejmowały budowę drogi na obszarze 243 metrów bieżących o szerokości 4,5 metra. Nawierzchnia składa się z betonu asfaltowego. Dodatkowo w ramach prac utwardzono pobocze kruszywem łamanych na szerokości 0,5 metra po każdej stronie ulicy. Dodatkowo odmulono i oczyszczono sąsiedni rów, zamontowano oznakowanie pionowe. Wartość tych prac wyniosła 343 tys. zł. Jednak prace te zostały dofinansowane z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Łączna kwota dofinansowania na ul. Ustkowską w Benicach oraz ul. Malinową w Smoszewie wyniosła 98 tys. 750 zł. To całkiem sporo.

Dodatkowo w czwartek, 19 lipca w Urzędzie Miejskim odbyło się podpisanie umowy z firmą Patryk Borowczyk Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe z Krobi, która to wygrała przetarg na realizację robót budowlanych na Parcelkach w Krotoszynie. W ramach prac mają powstać nawierzchnie na ulicach- Kolberga, Kurpińskiego, Boya-Żeleńskiego i Wita Stwosza w Krotoszynie. Wartość tych prac opiewa na kwotę 1,16 mln zł, a mają one powstać do 30 listopada. Warto dodać, że radni Rady Miejskiej w Krotoszynie, uchwała z dnia 4 lipca zwiększyli pulę na budowę tych ulic o kolejne 300 tys. zł.

Warto dodać, ze gmina Krotoszyna ma w tegorocznym budżecie takie zaplanowane inwestycje, jak budowa nawierzchni na ulicach – Bukówko – Żwirowa (99 tys. zł), Dębowej w Salni (750 tys. zł), Gronowej w Krotoszynie (99 tys. zł), Konarzewskiej w Krotoszynie (600 tys. zł), Malinowej w Smoszewie (520 tys. zł), Miodowej w Lutogniewie (350 tys. zł), Promienistej w Gorzupi (350 tys. zł). Tyczyńskiego w Krotoszynie (400 tys. zł), Mieszka I w Krotoszynie (120 tys. zł) czy Jasna – Łąkowa – od. Bolewskiego – Wiewiórowskiego w Krotoszynie (49 tys. zł).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)