• Krotoszyn
  • środa, 22 sierpień 2018 09:34
  •   357

WTZ w nowej siedzibie

WTZ w nowej siedzibie
WTZ w nowej siedzibie © archiwum

20 sierpnia, po lipcowym pożarze, Warsztat Terapii Zajęciowej wznowił działalność w wydzierżawionym budynku przy ul. Kobylińskiej 9A. To rozwiązanie tymczasowe, które ma obowiązywać do końca roku, z możliwością przedłużenia.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Powiat Krotoszyński, do którego zadań należy rehabilitacja osób niepełnosprawnych, będzie musiał teraz płacić czterokrotnie wyższy czynsz niż dotychczas. Warto przypomnieć, że ten wydatek dofinansowywał dotąd Urząd Miejski w Krotoszynie.

Nic więc dziwnego, że docelowo poszukiwane jest tańsze rozwiązanie. Jak mówi Krzysztof Kaczmarek, prezes WTZ, nie było innej opcji. – Wszystkie pozostałe miejsca wymagały remontów, bo instytucja, którą kieruję, wymaga odpowiedniego metrażu i standardu. Niezbędne są m.in. windy i podjazdy.

Przeprowadzka rozpoczęła się 13 sierpnia. Ocalałe w trakcie pożaru 14 lipca sprzęty zmagazynowane były w trzech miejscach. – To co mieliśmy w pracowniach, właściwe nie ucierpiało. Generalnie uratowaliśmy połowę dobytku. Ale duże uszkodzenia powstały w czasie transportu. Dotyczy to na przykład wysłużonych mebli, niektóre się rozsypały – dodaje prezes.

Wszystkie dokumenty papierowe stracił dział księgowości , ale na szczęście można je odtworzyć, bo WTZ ma kopie elektroniczne. Zajmie to z pewnością trochę czasu. – Żyjemy z niepewnością, bo nie wiemy, czy wrócimy kiedykolwiek na ul. Młyńską, a jeśli tak, to kiedy. Cały czas trwa ekspertyza, liczone są ewentualne koszty przywrócenie budynku do użytku – podkreśla Kaczmarek. – A my musimy być pewni, co będzie dalej, bardzo trudno pracować bez dłuższej pespektywy i planu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)