• Łagiewniki
  • środa, 22 sierpień 2018 10:59
  •   220

Hucznie świętowali koniec żniw

Hucznie świętowali koniec żniw
Hucznie świętowali koniec żniw © Wiesław Kupczyk

W środę, 15 sierpnia, po południu mieszkańcy Łagiewnik (gm. Kobylin) zgromadzili się na placu przy świetlicy wiejskiej, by wspólnie obchodzić dożynki.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W części oficjalnej sołtys wsi Grzegorz Kreczmer przywitał wszystkich rolników, mieszkańców i gości, wśród których byli m.in. burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, przewodniczący Rady Miejskiej – Tadeusz Dżygała, dyrektor Banku Spółdzielczego w Kobylinie – Mateusz Sójka.

Dożynkową część artystyczną przygotował zespół Łagiewniczanie. Było to nawiązanie do żniw za dawnych czasów – z kosami i w strojach z epoki. Dzieci występowały na boso. Ważny element stanowiły przyśpiewki. Każdy z ok. 30 zaproszonych gości i rolników otrzymał bochenek chleba upieczony z maki z tegorocznego ziarna.

Można było spróbować potraw i wypieków przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Królowały grochówka, chleb ze smalcem, ciasto i kawa. Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem Bliźniacy, która trwała do późnego wieczora. Zjechali się na nią również mieszkańcy okoliczności wsi.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)