• Krotoszyn
  • środa, 22 sierpień 2018 11:25
  • 14 zdjęć
  •   228

Ponad 20 tysięcy osób odwiedziło basen

Ponad 20 tysięcy osób odwiedziło basen
Ponad 20 tysięcy osób odwiedziło basen © Sebastian Kalak

Pływalnia miejska przy ul. Ogrodowskiego w Krotoszynie tego upalnego lata cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W lipcu na basen odkryty przyszło łącznie ponad 11 tys. osób. Do 15 sierpnia pływalnię odwiedziło prawie 8 tys. osób, a w czerwcu dokładnie 2 173 mieszkańców. Z tytułu sprzedaży biletów i karnetów wpłynęło od momentu otwarcia do połowy sierpnia 127 tys. zł.

– Pogoda nam sprzyja. Woda jest czysta, na bieżąco badana i nie stwierdzono żadnych zagrożeń – zapewnia Tomasz Niciejewski, prezes Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” w Krotoszynie. To zasługa dobrego utrzymania urządzeń czy przedsezonowej inwestycji w filtrowni. – Nowe rury, nowe zawory pozwoliły na zmniejszenie kosztów dzięki temu, że cały układ nie jest zabrudzony rdzą – dodaje szef „Wodnika”.

Poza tym na terenie basenu zapewniono dodatkowe atrakcje, jak choćby nowy plac zabaw. Cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. – W przyszłym roku chcemy uruchomić atrakcje wodne. Zrobimy jakąś zjeżdżalnię w niecce dla dzieci, być może też w basenie dla dorosłych – mówi Niciejewski.

Obsada ratowników to mieszanka doświadczenia z młodością. – Młodsi ratownicy mają się od kogoś uczyć – zauważa na zakończenie prezes.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)