• Krotoszyn
  • poniedziałek, 10 wrzesień 2018 10:15
  •   229

Schronisko potrzebuje wybiegu dla psów

Schronisko potrzebuje wybiegu dla psów
Schronisko potrzebuje wybiegu dla psów © Paweł Płócienniczak

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Krotoszynie powinno być powiększone. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zabiega o to, aby zakupić sąsiedni teren na wybieg dla psów.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

TOnZ obecnie obsługuje cały teren Międzygminnego Związku Eko Siódemka, który skupia 5 gmin naszego powiatu. – Dzięki wieloletniej działalności schronisko na ul. Ceglarskiej w Krotoszynie zyskało bardzo dobrą opinię i duże poparcie lokalnej społeczności, dzięki akcjom, które organizuje – mówiła na sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie radna Jolanta Borska.

Instytucja ta opiekuje się bezdomnymi psami oraz organizuje ich adopcje poprzez prężnie funkcjonujące profil na mediach społecznościowych i rozległe kontakty członków Towarzystwa. Największą bolączką jest oczywiście ciągłe przepełnienie przytułku. Obecnie, choć w boksach jest 80 miejsc, pod opieką znajdują się 92 psy. Zarządowi krotoszyńskiego TOnZ, a także wolontariuszom, marzy się własny teren na wybieg dla czworonogów. W tym celu złożył pismo do urzędu miejskiego o powiększenie schroniska i zakup działki znajdującej się koło niego.

Urząd zwrócił się do właściciela działki i prowadzi z nim negocjacje. Problemem jest cena. – Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze – odpowiadał na sesji burmistrz Franciszek marszałek. Pierwsza kwota za 1 m kw. nieruchomości zaproponowana przez właściciela była bardzo wysoka. Obecnie spadła, ale gmina chce zakupić działkę za jeszcze niższą kwotę. – Zważywszy na położenie działki tak szybko nie pozyska ona innego właściciela. Dlatego prowadzimy rozmowy, które – mam nadzieję – zostaną zrealizowane pozytywnie w niedalekiej przyszłości – dodał włodarz Krotoszyna.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)