• Krotoszyn
  • poniedziałek, 10 wrzesień 2018 10:58
  •   175

Korekta rozkładu jazdy pociągów

Korekta rozkładu jazdy pociągów
Korekta rozkładu jazdy pociągów © archiwum

Trzecia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów obejmuje okres od 2 września do 20 października. Wnosi jedną ciekawą zmianę, w postaci okresowego wydłużenia relacji pociągu do Poznania o 6.57.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Od 10 września połączenie to zostanie wydłużone do stacji Swarzędz. Pozostałe pociągi przyjeżdżać będą i odjeżdżać w zbliżonych do poprzedniej wersji rozkładu godzinach. Pociągi do Leszna i Ostrowa Wlkp. Mają zatrzymywać się ponownie na peronie 1 naszej stacji, aż do ukończenia naprawy uszkodzonego 3 miesiące temu wiaduktu nad ul. Kobylińską.

Mieszkańcy Krotoszyna i okolic wciąż czekają na wznowienie regularnych kursów do Wrocławia, ale nadal muszą być cierpliwi. Remont linii na odcinku Grabowno Wielkie-Zduny miał zakończyć się w październiku, jednak już wiadomo, że termin nie zostanie dotrzymany. Najnowsze komunikaty podają listopad jako spodziewane ukończenie inwestycji.

Widząc stan zaawansowania robót, należy liczyć się z dalszymi opóźnieniami. Na ten stan rzeczy wpłynęło rozszerzenie zakresu prac, m.in. zdecydowano, że powstaną nowe perony na wszystkich stacjach i przystankach odcinka i że kompleksowo wymieniona zostanie sieć trakcyjna.

Na ten cel wydane zostanie dodatkowe 42 mln zł pochodzących z budżetu państwa.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)