• Koźmin Wlkp.
  • wtorek, 11 wrzesień 2018 09:17
  •   197

Chłapowskiego czeka na decyzję

Chłapowskiego czeka na decyzję
Chłapowskiego czeka na decyzję © Google Street View /archiwum 2013

Ważą się losy przebudowy ulicy Chłapowskiego w Koźminie Wielkopolskim. Na odcinku 225 m zaplanowano rozbiórkę starego chodnika.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Dotychczasowe betonowe płyty do obu stronach drogi ma zastąpić kostka polbrukowa. – Na części jezdnej ma być zmodernizowane odwodnienie a na nawierzchni ułożona nowa warstwa masy bitumicznej – wyjaśnia Jarosław Kapciński z koźmińskiego magistratu.

O to, kiedy rozpocznie się przebudowa gminnej drogi, dopytywał szef komisji budżetowej koźmińskiej rady. – Zbliża się jesień, czy w kwestii tej ulicy zapadły już decyzje? – zastanawiał się radny, Adam Grzelak. W odpowiedzi usłyszał, że przetarg na wykonawstwo czeka na rozstrzygnięcie. Po kilku dniach okazało się, że przebudować drogę jest gotowa firma Strabag z Pruszkowa.

Problem w tym, że za kwotę przeszło 280 tys. zł. Tymczasem w budżecie miasta zabezpieczono tylko 190 tys. zł. – Dokumentacja przedstawiona przez firmę wykonawczą musi zostać przeanalizowana, czy spełnia wymogi. Potem czeka nas decyzja, czy kwota przekraczającą o 80% nasze możliwości jest do zaakceptowania – przyznaje Andrzej Serek, strażnik gminnej sakiewki.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)