• Krotoszyn | Zduny
  • środa, 12 wrzesień 2018 10:17
  • 4 zdjęcia
  •   242

VI Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz” w Zdunach

VI Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz” w Zdunach
VI Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz” w Zdunach © archiwum

Ponad 80 osób wzięło udział w kolejnej edycji rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz”, organizowanego przez książnicę w Zdunach.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na miejsce zbiórki – przy bibliotece – przybyli czytelnicy oraz sympatycy turystyki rowerowej m.in. filii w Baszkowie, z Marią Nowacką na czele oraz cykliści z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krotoszynie, również z sekcji „Pędziwiatrów”. Zanim wyruszono w drogę, policjanci wyposażali wszystkich w kamizeli i opaski odblaskowe.

Jak każdego roku „Odjazdowy Bibliotekarz”, połączony był z akcją uwalniania książek. Dodatkowo jedna z uczestniczek rajdu Dorota Stach, zainicjowała wśród uczestników zbiórkę dla krotoszyńskich harcerzy, którzy starcili w pożarze swoją siedzibę. Uzbierano w sumie 208 zł.

MIROSŁAWA SZYMCZAK
dyrektor Biblioteki Publicznej w Zdunach.

Trasa zaś wiodła najpierw ulicami Zdun, później Chachalni, stamtąd do rowerzyści udali się kamiennego szańca zlokalizowanego i zbiegu Bolewskiego i Gajowej w Krotoszynie. Na miejscu Zofia Wiatrak, przewodnik turystki oraz emerytowana polonistka, opowiedziała historię szańca, a Danuta Pawlik na okoliczność obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przeczytała tekst z „Antologii Niepodległości”.

Ostatnim punktem wycieczki była stanica „Buczyna”, w osadzie Helenopol, gdzie na rajdowców czekały grillowane kiełbaski i napoje. Po wypoczynku był czas na zabawy konkursowe, a na zakończenie kawa i placek z owocami.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)