• Baszków | Bestiwn
  • piątek, 28 wrzesień 2018 12:56
  • 20 zdjęć
  •   265

Ścieżką połączyli Baszków z Bestwinem

Ścieżką połączyli Baszków z Bestwinem
Ścieżką połączyli Baszków z Bestwinem © Sebastian Kalak

Asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa połączyła Baszków z Bestwinem (gm. Zduny). We wtorek, 28 sierpnia odbył się odbiór techniczny inwestycji.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W ubiegłym roku zrobiono ścieżkę na odcinku 272 m – w Baszkowie do cmentarza. W tym roku przedłużono ją o 677 m, dzięki czemu dociera do Bestwina. To ścieżka asfaltowa, ale wjazdy zrobiono z kostki brukowej. Jest też krótki odcinek pokryty kostką, oznakowany jako trasa dla pieszych z dopuszczeniem ruchu rowerowego.

Przetarg Powiatowego Zarządu dróg na wykonawstwo wygrała oferta za 765 tys. zł, złożona przez firmę Brukarstwo Kasprzak z Koźmina Wielkopolskiego. Kwotą 386 tys. zł inwestycję powiatową dofinansowała gmina Zduny. Skorzystali mieszkańcy obu wsi. Bestwinianie docierają ścieżką do kościoła, a dzieci z Baszkowa do przedszkola. Odbiór końcowy robót odbył się 28 sierpnia. – Musimy zacząć myśleć o rowerzystach, inwalidach i matkach z wózkami dziecięcymi. Zero progów, zero rozgraniczeń ścieżki. A dla niepełnosprawnych powinniśmy budować wjazdy i zjazdy na takie trasy – zauważył Tadeusz Olejniczak, naczelnik wydziału komunikacji i dróg starostwa, dodając, że ścieżka jest pofałdowana.

Przedstawiciel wykonawcy stwierdził jednak, że takie wytyczne były w projekcie. – Trzeba będzie zmienić te wytyczne na przyszłość – powiedział Paweł Radajewski, wicestarosta krotoszyński. Ustalono także, że w celu wyrównania ścieżki dołożona zostanie warstwa asfaltu.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)