• Powiat krotoszyński
  • czwartek, 18 październik 2018 09:06
  •   505

Sezon „trucicieli” już oficjalnie otwarty

Sezon „trucicieli” już oficjalnie otwarty
Sezon „trucicieli” już oficjalnie otwarty © archiwum

Październik przywitał nas chłodną aurą. Nic dziwnego, że wielu mieszkańców już rozpoczęła sezon grzewczy. Na popularnej stronie FB „Truciciele z pow. krotoszyńskiego” też zrobiło się gorąco…

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Dla wielu mieszkańców powiatu ogrzewających swoje domowy popularnymi wciąż piecami na węgiel, ekogroszek czy miał sezon grzewczy już się rozpoczął. Nie trzeba nikomu przypominać, że pierwszy rozruch takiego pieca po dłuższej przerwie winien być wykonany po sprawdzeniu danego pieca i przewodu kominowego przez fachowca. Tak niestety w wielu przypadkach się nie dzieje, o czym świetnie wiedzą m.in. nasi strażacy wysyłani do pożarów sadzy.

Niestety początek sezonu i już nie ma czym oddychać. Smog jest straszliwy, a będzie jeszcze gorzej, bo wiele osób pali czym popadnie w tym niestety wciąż śmieciami. Na portalu „trucicieli” już poprawiają się pierwsze zdjęcia z naszych ulic i kopcących kominów. Jak zwykle również są przeciwnicy i zwolennicy takiego ukazywania – jakby na to nie patrzeć – problemu. – Teraz każdy będzie wysyłał zdjęcia jak idzie dym z komina? Ludzie przecież jest sezon grzewczy to trzeba napalić, żeby było ciepło… każdy ma siedzieć w zimnie bo kopci się z komina? – pisze jeden z internautów.

Dym dymowi jednak nie równy. A już jego zapach może odpowiedzieć czy mamy do czynienia z trucicielem czy nie. O to dbać będą nasi strażnicy miejscy, którzy podobnie jak w roku poprzednim będą sprawdzać wszystkie zgłoszenia i wypisywać mandaty.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)