• Kobylin
  • środa, 24 październik 2018 10:52
  •   420

Co mają i ile zarabiają kobylińscy radni?

Co mają i ile zarabiają kobylińscy radni?
Co mają i ile zarabiają kobylińscy radni? © archiwum

Łukasz Juras – to najmłodszy rajca kończącej się kadencji w Kobylinie. Ale to właśnie on zgromadził największe oszczędności. 26-latek ma na rachunku bieżącym ponad 126 tys. zł.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W oświadczeniu majątkowym wykazał też spore gospodarstwo – dzierżawi lub jest właścicielem prawie 30 hektarów, zaś po stronie dochodów wpisał ponad 120 tysięcy. Większość tej kwoty stanowiła premia dla młodego rolnika. Jednak najwyższe dochody spośród 15 kobylińskich radnych odnotował Piotr Chlebowski. Umowa o pracę, prawa autorskie oraz dieta – dały w sumie ponad 160 tys. zł. Ma też całkiem pokaźne oszczędności – na koncie i w lokatach uzbierał ponad 100 „kawałków”.

Trzeci na podium jest Mirosław Plak ze 100 tysiącami po stronie dochodów i 50 tysiącami na czarną godzinę. Kondrat Przybyszewski – radny z Kuklinowa ma dwa volkswageny golfy – piątej i siódmej generacji. Fanem czterech kółek jest także Grzegorz Kreczmer – w garażu parkuje BMW i fiata.

W gronie radnych składających oświadczenie majątkowe za 2017 rok jest także Tomasz Lesiński. Dziś już burmistrz. Wcześniej policjant. W 2017 roku zarobił w sumie 120 tys. zł. Natomiast radną z największymi zobowiązaniami finansowymi jest Małgorzata Jańczak. W ubiegłym roku miała do spłaty ponad 400 tys. zł z tytułu sześciu różnych kredytów.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)