• Orpiszew
  • czwartek, 25 październik 2018 09:29
  • 49 zdjęć, Wideo
  •   215

Piknik rodzinny na nowym boisku

Piknik rodzinny na nowym boisku
Piknik rodzinny na nowym boisku © Sebastian Kalak

W sobotę, 6 października na nowym boisku wielofunkcyjnym w Orpiszewie (gm. Krotoszyn) odbył się piknik rodzinny.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Oddane do użytku w pierwszym dniu roku szkolnego boisko zostało wybudowane przez przedsiębiorstwo Monobet z Bobrownik, które podpisało z gminą Krotoszyn umowę o wartości 856 tys. zł. Boisko z poliuretanową nawierzchnią, bieżnią i skocznią do skoku w dal zostało ogrodzone. Postawiono także siłownię zewnętrzną, dostępna dla wszystkich również po zamknięciu szkoły.

Podczas pikniku ks. Jacek Piekielny, proboszcz parafii z pobliskiego Jankowa Zaleśnego, pogratulował samorządowcom i dyrektorce szkoły Beacie Molendzie pozytywnego zmieniania wyglądu placówki. Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek wyraził zadowolenie, że młodzież będzie miała świetne warunki do uprawiania sportu. – Korzystajcie bezpiecznie i pamiętacie, że to nasze boisko. Szanujcie i brońcie go przed tymi, którzy chcieliby robić jakieś niecne rzeczy – stwierdził.

Dyrektorka poinformowała, że na festynie zbierane są pieniądze na budowę strzelnicy szkolnej, gdyż w prowadzonej przez nią placówce do 30 lat działa koło strzeleckie. – Dzieci nie mają gdzie ćwiczyć. Robią to zimą na strychu, a mimo to osiągają dobre wyniki na zawodach. Jak się chce, to można – podkreśla.

Wszystkich, którzy przyszli, poczęstowano tortem w kształcie boiska piłkarskiego. Po przecięciu wstęgi rozegrano pokazowy mecz tenisa ziemnego.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)