• środa, 21 listopad 2018 10:46
  •   265

KRUS buduję nową siedzibę

KRUS buduję nową siedzibę
KRUS buduję nową siedzibę © UMiG Krotoszyn

Duży parking, ułatwienia dla niepełnosprawnych, przestronne, klimatyzowane pomieszczenia i większa powierzchnia. Tak już niebawem wyglądać ma nowa siedziba Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krotoszynie. Budowa placówki przy ulicy Fabrycznej ruszy w przyszłym roku.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Miejscowy oddział KRUS będzie miał nową siedzibę. Powstanie ona na gruntach o pow. 1 756 m k.w. przy ulicy Fabrycznej w Krotoszynie. Działkę – w formie darowizny – przekazała Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego gmina Krotoszyn. – Radni zgodzili się na dokonanie darowizny z przeznaczeniem jej pod budowę nowej siedziby placówki terenowej KRUS – mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Kilka dni temu włodarz wspólnie z Adamem Minkowskim, dyrektorem oddziału regionalnego KRUS w Poznaniu podpisali akt notarialny. – Pozyskanie nieruchomości jest niewątpliwie pierwszym krokiem na drodze ważnej inwestycji w powiecie krotoszyńskim, jaką będzie budowa nowej Placówki Terenowej KRUS. To również przykład dobrej współpracy pomiędzy samorządem gminnym a Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – mówi Adam Minkowski, szef oddziału regionalnego KRUS w Poznaniu.

Obecnie siedziba KRUS znajduje się przy ulicy Kobylińskiej w Krotoszynie, dzieląc przestrzeń między innymi z ośrodkiem pomocy społecznej. Warunki – zarówno dla pracowników jak i dla petentów – nie są komfortowe. – W budynku nie ma windy, co znacznie utrudnia osobom niepełnosprawnym dostęp do placówki, która mieści się na pierwszym piętrze – przyznaje Marian Grzesiak, kierownik oddziału terenowego KRUS w Krotoszynie. W pomieszczeniach nie ma również klimatyzacji, co – zwłaszcza w okresie letnim – daje się we znaki pracownikom kasy i rolnikom. Przed budynkiem jest również problem z parkowaniem. – Rolnicy skarżą się, że nie mają gdzie zaparkować. Bo parking jest mały i korzystają z niego nie tylko nasi interesanci, ale też osobny odwiedzające ośrodek pomocy społecznej – dodaje Grzesiak.

Wszystkie te problemy mają zniknąć wraz z powstaniem nowej siedziby. Do budynku ma prowadzić podjazd dla niepełnosprawnych, a wszystkie biura mają być przestronne, wygodne i klimatyzowane. – Przed budynkiem będzie również parking, dzięki któremu rolnicy nie będą mieć już problemu z pozostawieniem auta. Budynek będzie zlokalizowany w pobliżu dworca PKP i PKS – mówi dyrektor Adam Minkowski. Nie bez znaczenia jest także sąsiedztwo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Dzięki takiej lokalizacji rolnik będzie mógł wszystko załatwić praktycznie w jednym miejscu – dodaje dyrektor oddziału regionalnego KRUS w Poznaniu.

Rozpoczęcie budowy nowej siedziby KRUS planowane jest w przyszłym roku. Optymistyczny wariant zakłada, że w 2020 roku budynek zostanie oddany do użytku. Obecnie KRUS jest na etapie przygotowywania niezbędnej dokumentacji potrzebnej m.in. do uzyskania wszystkich pozwoleń.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)