• Lutogniew
  • poniedziałek, 31 grudzień 2018 09:16
  •   119

Powstaje przystanek rowerowy w Lutogniewie

Powstaje przystanek rowerowy w Lutogniewie
Powstaje przystanek rowerowy w Lutogniewie © UMiG Krotoszyn

W Lutogniewie (gm. Krotoszyn) powstaje przystanek rowerowy. Wraz z początkiem grudnia rozpoczęły się prace związane z budową przystanku rowerowego przy ścieżce pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż drogi krajowej nr 36.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Budową przystanku rowerowego jest realizowana w ramach projektu inicjatywy lokalnej. Zadaniem rady sołeckiej oraz mieszkańców wsi było przygotowanie podłoża pod kostkę brukową. Mieszkańcy wsi oraz rada sołecka wspólnymi siłami oraz przy użyciu ładowarki teleskopowej, zrobili koryto wydrążone w ziemi. Kolejnym etapem było zorganizowanie i wysypanie wcześniej przygotowanego koryta piaskiem. Później zostanie założona kostka brukowa oraz zamontowane zostaną ławeczki oraz stojaki na rowery.

W ostatnim czasie przeprowadzono również prace porządkowe i wycinkę starych drzew w lutogniewskim parku. Rada Sołecka Lutogniewa wespół z mieszkańcami, zgodnie z pozwoleniem na wycinkę, usunęli siedem drzew, które były suche i połamane i zagrażały przechodniom. Przy okazji wycinki mieszkańcy wzięli się za porządki i uprzątnęli liście oraz pozostałe śmieci.

Po przeprowadzeniu prac park jest ładniejszy i bezpieczny dla ludzi. Wielkie brawa dla mieszkańców tej wsi, którzy wiele prac wykonali w tzw. czynie społecznym tylko po to by było tam piękniej.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)