• Rozdrażew
  • środa, 02 styczeń 2019 10:22
  •   112

Rozdrażew na zimowe utrzymanie dróg wyda 40 tys. zł

Rozdrażew na zimowe utrzymanie dróg wyda 40 tys. zł
Rozdrażew na zimowe utrzymanie dróg wyda 40 tys. zł © archiwum

Gmina Rozdrażew wyda na odśnieżanie i zimowe utrzymanie dróg co najmniej 40 tys. zł. Przetarg w tej sprawie rozstrzygnięto 14 grudnia. Zadania podejmą się dwie firmy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W przetargu na odśnieżanie i zimowe utrzymanie dróg gminnych rozstrzygniętym przez wójta Mariusza Dymarskiego już 14 grudnia wystartowały dwie znane rozdrażewskim kierowcom firmy – Usługi Rolnicze Aleksandra Lisa z Nowej Wsi i Spółdzielnia Kółek Rolniczych z Rozdrażewa.

– Na odśnieżanie i zimowe utrzymanie dróg gminnych zarezerwowaliśmy w budżecie na 2019 rok kwotę 40 tys. zł. Oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba, kwota ta zostanie zwiększona. Wszystko zależy od przyszłorocznej aury – powiedział Henryk Szkudpłaski, zajmujący się z ramienia gminy zimową akcją odśnieżania dróg gminnych.

Firmy będą operować w trzech rejonach. W rejonie I obejmującym Nową Wieś, Budy, Wyki, Grębów, Maciejew oraz Trzemeszno-Odbudowanie i Trzemeszno posesje 31A-34 operować będą Usługi Rolnicze Aleksandra Lisa za cenę brutto za pracę ciągnika z pługiem czołowym o szer. 3 m powyżej 80 km – 118,80 zł za 1 godzinę; koparki, ładowarki, koparko-ładowarki, ciągnika z pługiem czołowym o szer. 3 m powyżej 100 km – 118,80 zł za 1 godz.; piaskarki do zwalczania gołoledzi – 108 zł za 1 godz.

W rejonie II i III obejmujących Rozdrażew, Trzemeszno (bez Odbudowania i drogi w kierunku Maciejewa), Dzielice, Wolenice, Dębowiec, Chwałki, Rozdrażewek, Dąbrowę oraz Henryków operować z kolei będzie Spółdzielnia Kółek Rolniczych za cenę brutto za pracę ciągnika z pługiem czołowym o szer. 3 m powyżej 80 km – 118,80 zł za 1 godzinę; koparki, ładowarki, koparko-ładowarki, ciągnika z pługiem czołowym o szer. 3 m powyżej 100 km – 118,80 zł za 1 godz.; piaskarki do zwalczania gołoledzi – 108 zł za 1 godz.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)